1200pcs/Hr Automatic Silk Screen Printing Machine 380V For Glass Bottles
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Dongguan Κίνα |
| Μάρκα: | SENNY |
| Πιστοποίηση: | CE SGS |
| Αριθμό μοντέλου: | SRS1669-DR5C |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 ΤΕΜ |
|---|---|
| Τιμή: | negotiable |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | συσκευασία κόντρα πλακέ |
| Χρόνος παράδοσης: | ένα μήνα |
| Όροι πληρωμής: | Τ/Τ και LC |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 10pcs/μήνα |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
Περιγραφή προϊόντων
Multicolor Automatic Silk Screen Printer Plstic And Glass Round Bottle Screen Printing Machine
Features:
operation and adjustment
Technical Specifications
| Model | SRS1249-DR5C |
| Printing stations | 5 (screen printing colors) |
| Printing speed | Up to 45pcs/min |
| Max. printing area | L250mm X W160mm |
| Product height | 250mm |
| Air presser | 6-7 bar |
| Power | 380V 50/60HZ |
![]()
Application:
The machine is multifunctional rotary multicolor screen printing machine, can be configurated with hot foil stamping device. It is mainly used to print the patterns and words on round shapes bottles, jars and caps. Featuring with easy operation, accuracy positioning, highly automation and fast in printing.
Printing samples
![]()



